Bang Saray Boys The Movie

Author: Guy Lilburne
Publisher: Booksmango
ISBN: 1641530480
Size: 78.13 MB
Format: PDF, Kindle
View: 2580
Download
Well the ‘Boys’ are back in town for the very last time in this 5th and final book in the series. There has been love, laughter and tears along the way and the boys are sure to go out with a bang. Catch up with all your favourite characters as they hit the silver screen….and hit Hollywood! It’s the big ‘goodbye’ from the Bang Saray Boys and you don’t want to miss it.

Gizli Kap Kehribar Saray

Author: Burcu Ünsal
Publisher: Mavibulut Yayıncılık
ISBN: 9753102445
Size: 45.29 MB
Format: PDF, Docs
View: 6630
Download
Ahmet gizli kapıdan geçip öteki diyara adımını attığında aklında pek çok soru vardı: Taşlaşma lanetinden nasıl kurtulacaktı? Bu laneti ona kim ve neden yapmıştı? Sinan Bey neden onu yanında istemiyordu? Ahmet hakkındaki pek çok sorunun cevabını bulacağınız bu romanı okuduktan sonra açtığınız her kapının ardında yeni bir dünyayla karşılaşacaksınız. Dizi Tanıtım Metni: Gizli Kapı dizisini önemli kılan pek çok şey var: Mesela Burcu Ünsal’ın ilk kitabı olması ama hiç de bir ilk kitaba benzememesi... Diliyle, kurgusuyla, okuru alıp götürmesiyle başarıyla kaleme alınmış olması... “Yerli malı” kahramanları kurgusuna işin dozunu iyi ayarlayarak dahil edebilmesi... Macera, mizah ve gerilim üçgeninde dengeleri iyi oturtması... Yazarın kendisi de çok genç olduğundan mıdır, bu kitabın bir özelliği de çocuğu çok iyi yansıtması. Ama öyle yetişkin gözünden değil, çocuğun kendi gözünden... Ahmet’in arkadaşlarına, ailesine (küçük erkek kardeşine), kızlara, olaylara bakışını okurken; ‘Aaa aynı benim o yaşlardaki halim’ ya da ‘Aaa aynı bizim yeğen’ hatta ‘Hık demiş komşunun oğlunun burnundan düşmüş’ demeniz işten bile değil.

Saray Dan Saray A T Rkiye De Gazetecilik Masal

Author: Ümit Alan
Publisher: Can Yayınları
ISBN: 9750731514
Size: 51.52 MB
Format: PDF, ePub, Mobi
View: 3856
Download
Uyku kaçıran bir Türkiye masalı… Bir varmış bir yokmuş… Gazetecilik nasıl bu hale gelmiş? Gezi günlerinde izlediğimiz penguen belgeselinin gerçek künyesi… O belgeselin yayınında ve yapımında emeği geçen kara tarih: Gazeteciliğin Osmanlı saltanatındaki ilk yıllarından cumhuriyet yıllarına; darbe dönemlerindeki pozisyonundan siyasi iktidarlarla ilişkililerine; 6-7 Eylül 1955’teki rolünden Maraş, Çorum, Sivas, “Hayata Dönüş” katliamlarındaki duruşuna; Ahmet Kaya lincinden Hrant Dink’in hedef haline getirilişine, 28 Şubat sürecinden Andıç olayına; 1990’larda sendikanın bitirilmesinden AKP döneminin havuz medyasına… Tarihimizdeki pek çok kırılma ânından gazetecilik üzerine notlar… Gerçeğin peşine düşme işi gazetecilik, nasıl masal oldu? Ümit Alan, çarpıcı örneklerle, bugün dip noktasındaki gazeteciliğin adım adım düşürüldüğü halin izlerini sürüyor. Saray’dan Saray’a uzanan bir masal bu. Birileri muradına erse de biz çıkalım kerevetine diyemeyeceğimiz bir masal...

Saray G Nl M

Author: Ramazan Balcı
Publisher: Doğan Kitap
ISBN:
Size: 48.68 MB
Format: PDF, Docs
View: 6889
Download
Enderunlu Hafız İlyas Ağa'nın Hatıraları

Asia Inside Out

Author: Eric Tagliacozzo
Publisher: Harvard University Press
ISBN: 0674286340
Size: 24.41 MB
Format: PDF, Mobi
View: 420
Download
Asia Inside Out reveals the dynamic forces that have linked regions of the world’s largest continent. Connected Places, the second of three volumes, highlights the flows of goods, ideas, and people across natural and political boundaries and illustrates the confluence of factors in the historical construction of place and space.

Saray Ve Tesi

Author: Halit Ziya Uşaklıgil
Publisher:
ISBN: 9789754471762
Size: 75.86 MB
Format: PDF
View: 4091
Download